Her daim duru, zarif, güzel… Anne Hathaway.

Love & Other Drugs’ın Maggie’si, Sefiller’in Fantine’si, Şeytan Marka Giyer’in Andy’si ve Alice Harikalar Diyarı’nın Beyaz Kraliçe’si… Hangi role girerse girsin duru güzelliğini beyaz perdeye yansıtan bir oyuncu Anne Hathaway.

Rol aldığı filmlerde canlandırdığı karakterler sakin yaradılışına ters düşecek şekilde derin etki bırakırken, Anne Hathaway’in Hollywood’da diğer oyuncuların arasından sıyrılmasının tek sebebi oyunculuğu değil; stili.

anne_siyah_beyaz

Moda bloglarında ”Anne Hathaway Stili” teriminin oluşmasına sebep olan karakteristik, taklit edilmesi zor, taklit edeni de tabir-i caizse rezil edebilecek kadar risk taşıyan bir stili var zarif hanımefendinin.

People Dergisi’nin ‘”Dünyanın En Güzel 50 İnsanı” listesine girmeye nail olan çıtı pıtı Anne Hathaway, aslına bakılırsa ondan beklenmeyecek ölçüde cesur bir stile sahip. Kısacık kestirdiği saçları bizim tabirimizle onu oğlan çocuğuna döndüreceği yerde; modern, yüzünün tüm hatlarını ortaya çıkaran bir tarza sahip olmasına neden oluyor.

anne_1 (2)

Biz de Anne Hathaway’in Love and Other Drugs, Alice Harikalar Diyarı ve Sefiller filmlerinin galasına katılırken tarzını gözler önüne sereceğiz. Baştan söyleyelim Anne Hathaway’in favori takısı, küpe! Zarif güzelliğini sadece küpe ile süslüyor.

Ve ”Anne Hathaway Film Galası’nda” serimiz başlıyor.

İlk gala kıyafeti Alice Harikalar Diyarı’nda filminin galasına giydiği kahve tonlarında pullu elbisesi. Doğal fönlü saçları, kıyafetinin tonlarında taktığı bilezikler ve saçlarının arasından farkedilen küpelerle tamamlanmış. Gala yıldızlarının arasından prenses kıyafeti ile sıyrılmak yerine tercihini sade şıklıktan yana kullanmış. Fotoğrafına baktığımızda da dikkatimizi çeken tek şey, gülümseyişi.

aliceinwonderlangala_Anne

İkinci galamız, Love and Other Drugs.

loveandotherdrugs_gala

Altın sarısı, pırıltılı mini elbisesi ile karşımıza çıkıyor Anne Hathaway. Saçları yine sanki evde hazırlanıp çıkmış gibi doğal bir görüntüde. Elbisesini ince altın bir bilezik ile pırlanta sallantılı küpeler tamamlıyor. Yine doğal, yine göz kamaştırıcı. (Çok güzel olduğunu söylememize gerek var mı?)

 Tabağımızdaki en sevdiğimiz yiyeceği en son lokmaya sakladığımız gibi, en sevdiğimiz gala giysisini de sona bıraktık: Anne Hathaway ve Sefiller Galası.

anne

Bileklerine kadar uzanan simsiyah elbisesi, kısa saçları, sıra dışı ayakkabıları ile Sefiller’in Galası’nda bir adet Anne Hathaway, iki bileğinde birbirinden farklı bileklikleri, yüzüğü ve küpesi ile süslemiş kıyafetini. Ancak cesur kıyafetini çarpıcı bir görünüme kavuşmasını kısacık saçları sağlıyor. Anne Hathaway’e baktığımızda gözler yine güzel yıldızın yüzüne odaklanıyor. Ve bunun farkında olan Hathaway, suratını küçük pırlanta küpelerle süslüyor.

“Kimi insanlar doğuştan şanslı…” hayıflanmalarını bir kenara bırakıp Anne Hathaway’in tarzına nasıl sahip olabiliriz diye soranlara birkaç ipucu:

Doğal bir gülüş, abartıdan uzak kıyafetler ve zarif takılar…

Anne Hathaway tarzına sahip olmak için, stilinizi tamamlayacak eksik parçanızı da Vera Luz’dan sizin için seçtik.

vera_imza