Bütün kadınlar kendilerine bakmayı, kendileriyle vakit geçirmeyi severler. Bakımlı olmak, süslenmek, saçla başla uğraşmak onlar için aslında güzel ve eğlenceli bir aktivitedir. Tüm bunları yaparken, doğru renge ve kendini tanıyıp doğru kıyafetlere karar vermek de önemlidir.

Peki kadınlar, sahip oldukları ten renklerine göre hangi renk kıyafetler ve aksesuarlar tercih etmelidir?

Esmerler’in en rahat kullanabileceği iki renk kırmızı ve beyazdır. Ten renkleri koyu olan kadınlar, koyu renklerden kaçınmalı ve daha canlı renkler tercih etmelidir. Mavi pembe ve sarı tonları da iyi bir seçim olacaktır. Saç renkleri ise ten renklerinin koyuluğundan dolayı çok açık renkler olmamalı, siyah ve kızıl tonlarında olmalıdır. Çok açık olduğu taktirde ten ve saç arasında zıtlık oluşabilir.5Kumral kadınlar, renk seçiminde çok da zorlanmayacaktır çünkü ten renkleri hemen hemen her rengi kaldırabilcek pozisyondadır. Orta karar bir renge sahip oldukları için de seçenekleri çoktur. Onlara verebileceğimiz tavsiye, toprak tonlarının ağırlıklı olması olacaktır. Yeşili de mutlaka denemeliler. Saç renkleri için ise kestane tonları idealdir. Böylece doğal bir görünüm elde edebilirler.

3jpgSarışın kadınlar, genellikle beyaz tenli olduklarından dolayı çok açık renklerden kaçınmalıdırlar. Siyah onlar için olabilecek en ideal renktir. Hem tenlerini hem de göz renklerini ortaya çıkaracak ve tamamlayacaktır. Bunun yanı sıra bordo, lacivert ve yeşil gibi renkleri de mutlaka kullanmalıdırlar. Saç renklerinde ise seçimleri, platin sarı, bakır ve soğan kabuğu renklerinde olabilir.
4

Neşeli haftasonları dileriz…