Evlenme teklifi etmek ayrı, tek taş yüzük seçimi yapmak ayrı meziyet. Peki tüm bunları yaparken erkekler nasıl bir yol incelemeli?

Daha önceki yazılarımızda pırlanta alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsetmiştik.
Pırlanta’yı genel olarak hayatımızda en çok yüzüklerde kullanıyoruz ve her kadın için çok önemli olan bir şey varsa, o da evlilik teklifini nerde, nasıl, ne şekilde ve ne tarz bir yüzükle aldığıdır. Öncelikle karşımızdaki bireyin zevklerine önem verilmesidir ama daha önemlisi erkeğin bütçesi. Evlilik, hoşgörü ve aşk üzerine kurulacak olan bir kurum olduğundan karşınızdaki bireyi mutlu etmek en önemlisidir. Bu mutluluğu ne tarzda sağlayacağınız, sevgilinizin kıyafet stilinden hayat tarzına, en sevdiği renkten bir çok özelliğine kadar seçiminizi belirlemenizde yardımcı olacaktır. Bunları göz önünde bulundurmalısınız.

Bazı kadınlar herkesin önünde yapılan tekliflerden ve gösterişten, bazıları başbaşa, bazıları da sessiz sakin olanından tercih ederler ama eminiz ki iyi bir sürprizle çok mutlu olmayacak kadın yoktur. Teklif sürecinde erkekler alacakları yüzük için bütçelerini belirlemeli, işin iyi adreslerini bulmalı, araştırma yapmalı ve son olarak karşısındaki insanın zevkine en uygun yüzüğü bulmalıdır. Hem kadınların hem de erkeklerin bilmesi gereken en önemli nokta en büyük taş en güzel ve en kaliteli yüzük demek değildir. Yüzüğün fiyatını etkileyen daha farklı faktörler vardır. Zaten unutulmayacak olan bu günde yüzüğe katılacak olan manevi değer paha biçilemez. Taşı seçerken renk, kesim, karat ağırlığı ve berraklık bakılacak en önemli özelliklerdendir. Bunun yanı sıra montürün ne renk olacağıdır çünkü kimi kadın beyaz altın severken kimisi sarı altını tercih edecektir. Damat adayı yüzüğünü keyifle ve mutlulukla seçtikten sonra sıra gelecek teklifin nasıl yapılacağına? ☺

05.06.1505.06.15_1
shutter