Yazın sıcaklarını geride bırakmaya başladığımız şu günlerde sonbahara “merhaba” dedik. Kimi gelin adayları evlenmek için sıcaklara aldırmaksızın yaz mevsimini tercih ederlerken, kimileri ise tercihini sonbahar mevsiminden yana kullanıyor. Bu kararda yazın bunaltıcı sıcaklarının sona ermesinin payı muhakkak vardır. Diğer yandan sonbahar mevsiminin habercisi sararıp dökülen yapraklar bu mevsimi diğer mevsimlere göre daha romantik kılar. Bu mevsimde yapılan düğün organizasyonlarının konseptleri ise mevsim kadar romantiktir.

 

1

 

Gelinliklerden, gelinliği tamamlayan aksesuar ve takılara, masa aranjmanlarından salon süslemelerine, davetiyelerden masa isim kartlarına kadar romantizm ruhu nikah törenine yansır. Sonbaharın vazgeçilmez rengi olan turuncu ise nikah törenine hakimdir. Yıldız çiçeği, abelya, portakal nergizi gibi sonbahar mevsiminin gözdesi çiçekler konukların masalarını süsler. Gelin çiçeğinin ise vazgeçilmez unsurlarıdır. Dört bir yana serpilmiş sararan sonbahar yaprakları geceyi daha da romantik kılar. Yine bu mevsimde gelinlik ve gelinliği tamamlayan, sonbaharın sadeliğini ve masumiyetini taşıyan takı ve aksesuarların seçimi en az düğün konsepti kadar önemlidir. Pırlanta ile bezeli sade ve göz alıcı kolye ve bileklikler, bahar mevsiminin sembollerinden olan yağmur damlasının izlerini taşıyan diğer aksesuarlar gecenin en büyük tamamlayıcısıdır. Damadın kravat, papyon ve mendil tercihlerinin mevsime ve geline uyumu ise bu gecede dikkat çeken diğer unsurlardandır.

2

 

Sonbahar düğün konseptlerini zevke ve isteğe göre çeşitlendirmek mümkündür. Önemli olan bu mevsimin özelliklerini düğüne en güzel şekilde yansıtabilmektir. Konuklara ise unutamayacağı ve güz mevsiminin güzelliklerini yansıtan anları en iyi şekilde yaşatabilmektir.

tumblr_static_5ouy35x95s00wog8skkwwg8ws