En anlamlı “evet”tir, o yüzüğün parmağa takıldığı an. Sonrası ise uzun, telaşlı ve bir o kadar da heyecanlı bir yol. Sevdiğin insanın bedenindeki parçasıdır parmağındaki yüzük, aynı hayatı paylaşacak olmanın nişanesi…

Sonbahar romantizmin mevsimidir, bu romantizm rüzgarından, aşkların ve aşıkların etkilenmemesi mümkün müdür? Renklerin dans ettiği büyülü bir düğün, mutluluğa giden yolda emin adımlarla yürüyen çiftlerin en büyük hayalidir. Sonbahar düğünleri de romantik renklerin dansıdır bir bakıma. Turuncu, altın sarısı, kahverengi, bordo, koyu yeşil, mor gibi sonbaharı betimleyen renklerden yararlanarak düğününüzde rüya gibi bir atmosfer yaratabilirsiniz. Konseptinize uygun olarak seçtiğiniz mekan aksesuarlarıyla da şıklığı tamamlamak mümkün.

Öncelikle hayallerinizdeki gibi bir düğün için organizasyon ayrıntılarına karar verin. Düğününüz kapalı bir mekanda mı, bir otel lobisinde yoksa havaların henüz soğumamasını fırsat bilerek açık bir mekanda mı olacak? Yemekli mi, yoksa sade bir kokteyl mi? Konsepte karar verdikten sonra gerisi daha kolay planlanacaktır. Burada karar vermeniz gereken düğününüzü bir organizasyon şirketi mi planlayacak yoksa tüm ayrıntılarla siz mi ilgileneceksiniz? Eğer bu işleri organizasyon şirketine bıraktıysanız sadece zevkleriniz ışığında onlara yol göstermeniz gerekecektir, kendiniz planlayacaksanız işe daha önce gerçekleşmiş düğün organizasyonlarını incelemekle başlayın.

Düğün organizasyonu kadar önem verilmesi gereken bir diğer şey de gelinlik seçimidir. Gelinliğiniz, saçınız, makyajınız ve takılarınızla sağlayacağınız bütünlük gece boyunca ışıl ışıl parlamanızı sağlar. Konseptinizi ve düğün mekanınızı göz önünde bulundurarak yaptığınız tercih zevklerinizi yansıtmalıdır. Moda dergileri, blogları, gelinlik mağazaları seçiminizi yaparken size yardımcı olacaktır. Saç ve makyajınızı gelinlik tercihinize göre belirlemeniz önemlidir. Örneğin sırt dekolteli bir gelinlik tercih ettiyseniz dekoltenizi saçınızla kapatmak istemezsiniz. Duvağınızdan ayakkabınıza, gelin çiçeğinizden etolünüze gelinliği tamamlayan aksesuarlar olmazsa olmazınızdır. Tüm bunların yanı sıra bir gelinin en önemli aksesuarı hiç kuşkusuz zerafetini tamamlayan takılarıdır. En özel gününüzde sizi daha da özel hissettirecek olan takılarınız şıklığınızı yansıtacaktır. Tercihiniz ne olursa olsun dikkat etmeniz gereken en önemli şey kişiliğinizi yansıtması ve gelinliğinizle bir bütün sağlamasıdır. En güzel anlarınızı daha da özel kılan Vera Luz Mücevherleri sonbahar mevsimini uygun gördüğünüz düğün gününüzde de yeni sezon sonbahar koleksiyonu ile yanınızda olacak. Vera Luz Kemeraltı mağazasını ziyaret ederek gelinliğinize en uygun takıyı bin bir çeşit model arasından seçebilirsiniz.

Tüm bu hazırlıkları tamamladıktan sonra geriye düğün gününüzü beklemek kalır. Unutmayın ki düğün gününüz ömür boyu gülümseyerek hatırlamak isteyeceğiniz en özel gününüz olacak. Keyif almaya bakın, ışıltınızla göz kamaştırın.

h