“Bugün ne giyiyoruz?” sorusu havalar soğudukça cevapsız bir hal alıyor ve sabahları kendimizi dolabın içinde dakikalarımızı geçirirken bulabiliyoruz. Tek derdimiz şu aralar biraz olsun dışarıda daha fazla vakit geçirmek için sıcak tutan kıyafetler seçmek ya da daha da çaresizi, kat kat giyinmek.

Tercihiniz her ne olursa olsun şık görünmek için tam bir kombine ihtiyacınız olmadığını unutmayın. Çok ufak detaylar o güne kendinizi iyi ve güzel hissederek devam etmenizi sağlayabilir.

Mesela işe giderken düz siyah, vücudu saran bir elbise giymiş olsanız bile yanına seçeceğiniz aksesuar mutlaka renkli olmalı. Sizin için küçük ama güzelliğiniz için büyük olabilecek bu ayrıntılar ayakkabılar ve onlar için seçtiğimiz renk, soğuk renklerin en asili “mor”.

Soğuk günlerin koşuşturmasında istirahat ve sakinlik hislerimizi doyuran mor rengi, özellikle kışın düz ve koyu renk kıyafet seçimlerinde kullanmanızı tavsiye ederiz. Kışın ağırlığını ve asaletini üzerinizde taşımak size dinginlik verecek.

Cambridge Düşesi Kate Middleton, siyah elbise ve mor ayakkabı tercihi ile kış için doğru adımlar attığımızı kanıtlıyor gibi.

Sakinliğin rengi mor, çok kullanıldığı zaman gözü yorabilir, üzerinizde taşırken sizi rahatsız edebilir. Bu yüzden bu rengi bu mevsimde sadece ayrıntı olarak kombinlerinize eklemeye niyetlenin.

Ayakkabınız dışında kış aylarının vazgeçilmezi, yine koyu renk kıyafetlerinizin ince detayı şalınızın renk seçiminde de mordan yana oyumuzu kullanıyoruz.

Mor rengini boynunuzdan ayaklarınıza kadar getirdik. Soğuk zamanlara, soğuk bir renk ile karşılık verdik.

Son olarak da “mor” un Vera Luz’daki karşılığına bakalım dedik.

Sakin ve huzurlu olduğu kadar enerjisi eksik olmayan günler dileriz.