Biz kadınlar doğduğumuz ilk günden beri pembe rengiyle özdeşleştirilerek yetiştiriliriz. Doğar doğmaz pembe bir tulum geçirilir üzerimize. Birçok eşyamızı ise özenle pembe seçmiştir annelerimiz. Çünkü pembe rengi saflık ve masumiyetin rengidir.

pembe

 

Çocukluk dönemi boyunca gerek oda tasarımımız gerekse okul hayatında kullandığımız silgi, çanta, defter gibi birçok eşyamız pembe renginden nasibini almıştır. Çocukken oynadığımız birçok oyuncak da pembe rengini üzerinde taşır. Bebeklik ve çocukluk sürecinde hayatımızda yer verdiğimiz pembe rengin anlamı olan aşk ve hayalperestlikten midir bilinmez, yetişkin kadınlar olduğumuzda erkeklere nazaran daha duygusal canlılar haline geliriz.

Diğer yanda pembe rengi kadının simgesidir. Pembe kimliğe sahip olmak demek kadın olmak demektir.

Yetişkin yaşlara geldiğimizde ise bazılarımızın pembe rengine aşkı devam eder. Günlük giyim, aksesuar ve takılarından, ev ve iş hayatında kullandığı objelere kadar pembe rengine hayatında bolca yer verirler. Tüm pastel tonları gibi pembe rengi de hem ev dekorasyonunda hem de iş hayatında sakinleştirici ve yumuşatıcı bir etkiye sahiptir. Bilimsel olarak ise sinirsel hastalıklar ve epilepsi tedavisinde pembe rengine yer verilir. Yaşamında pembeye yer veren kadınlar günlük hayatın stresinden daha uzaktır.

pembe_kolye

                                                                                                                       pembe kuvars

 

Dünyada bir çok ünlü de pembe rengine yaşamında bolca kullanmıştır. Kylie Minogue göğüs kanseri süresince, hastanede kaldığı odanın duvarlarının rengini pembeye boyatmış, pembe aksesuarlarla süslemişti. Britney Spears ise doğum yaptıktan sonra çektiği klibinde pembe rengine bolca yer verdi.

 Özetle hem ülkemizde hem de dünyada kadınların günlük stresten daha uzak durmasını sağlayan renktir pembe. Biz kadınlar günlük yaşamımızda kıyafetlerimizde ve takılarımıza katacağımız pembe detaylarla mutluluğu ve huzuru hayatımıza buyur edebiliriz.

 Vera Luz ailesi olarak, birbirinden şık pembe renklerdeki takı ve mücevherle tanışmak için pembeden vazgeçemeyen ya da bu rengi hayatına dahil etmek isteyenleri Konak Pier mağazasına bekliyoruz.

03

04