Yeni doğan bebekler, doğum yapan anneler, sünnet törenlerindeki erkekler ve güzellikleriyle dikkat çeken kız ve erkek çocuklarını kıskanç kişilerin kötü enerjilerinden koruduğuna inanılan taştır nazar boncuğu. Ayrıca eskiden günümüze evlerin giriş kapılarında yer alarak hane halkını dışarıdan gelebilecek kötü enerji ve belalardan koruduğuna inanılır. Birçok millette ve dini inanışta yer almaktadır. Göz sembolünün yer aldığı nazar boncuğu, kötülükleri savan bir tılsım niteliği taşır. Diğer yanda kişiye yönelen kötü düşünce ve kıskançlıkları o kişiden uzaklaştırır. Ayrıca nazar boncuğunun yapım aşamasında içine kurşun dökülür. Bu da birçok dini inanışta o güne dek kişiye karşı yapılan büyü veya beslenen kötü düşüncelerin kovulması anlamına gelmektedir. Yanı sıra kurşun dökmenin kişiye iyi şans getirdiğine de inanılır.

nazarboncugu

Nazar boncuğu günümüzde ise kötü bakışları uzaklaştırmanın yanı sıra kıyafetlerle uyum yakalamak amacıyla da kullanılır. Gün içerisinde birçok kıyafet nazar boncuklu takı ve aksesuarlarla kombinlenerek farklı bir tarz yakalamak mümkündür.

nazar_boncugu

Nazardan koruduğu rivayetine inanılmasa dahi takı ve aksesuarlarda nazar boncuğu kullanmak gün içerisinde sade ve şık bir görüntüye ulaşmayı kolaylaştırır. Giyiminize sade bir güzellik katar.

 

Hala takı dolabınızda nazar boncuklu takı veya aksesuarınız yoksa bu aralar büyük indirime giren Vera Luz nazar boncuklu kolyelerden muhakkak edinmelisiniz. Böylece gün içerisinde kendinizi kötü enerjilerden koruyabilir, iyi şans meleklerinizi gün boyu yanınızda taşıyabilirsiniz.

bu