Hediye seçimi kadınların da erkeklerin de en büyük çaresizliğidir. “Her şeyi son güne bırakırsam olacağı budur” diye kızarız kendi kendimize. Bazen de araştırmalar çok önceden başlar ama yine işin içinden çıkılamaz. Hediye alınacak kişi de ağzını mühürleyip hiç açık vermezse vay halimize. Hemen telefonun ucundan bir dosta bir yakına sarılırız. Ne almamız gerektiğini ona sorarız. Kararsızlık ve çaresizlik günleri içerisinde bir kılavuz ararız. Bu yüzden bu yazıyı bir köşe başı yazısı, zor zaman kurtarıcısı, telefonun ucundaki dost olarak hayal edin.

Başınız sıkıştığında biz her zaman buradayız.  Sevgililer günü de yaklaşırken…

Hediye seçenekleri diye bir şey tabi ki yok aslında. Herkes o kişinin karakterine, hayallerine, isteklerine uygun olanı seçmek ister ama bazen çok güzel ve basit bir fikir eğer amacımız mutlu etmek ise çok işe yarayabilir.

Son zamanlarda bay bayan ayırt etmeksizin en el emeği göz nuru hediyeler DIY dediğimiz kendi ellerimizle hazırladığımız ya da yaptığımız çalışmalar. Biliriz ki el emeğinin ayrı bir yeri vardır hep. Çünkü o düşünülmüştür,  yaşayan bir hediyedir. Partiye gerek kalmaz, kendisi başlı başına bir sürprizdir.

Yaptığınız hediyenin sunumu da kendisi kadar özel olmalı aslında. Hediyenizin çıkış noktası hatıralar ve fotoğraflar olabilir.

Bunun için çok güzel sürprizli örnekler var.

Sevgililer günü demişken,

Sevgilinize fotoğraflarınızın yavaş yavaş yükseldiği bu kutuyu ona hediye edebilirsiniz. Kim bilir fotoğraflarınızın altına koymak için güzel bir sürpriz hazırlarsınız?

DIY kategorisindeki hediyelere en güzel örneklerden biri de, küçük, çoklu ve hepsi bir arada sunulan hediyeler. Hediye alacağınız kişinin en sevdiği çikolatalardan olan bir buket bile buna örnek olabilir. Her birinin bir anlamının olması da önemli bir detay. Burada karşınızdaki kişinin beğenileri devreye giriyor. Biz sadece sunum örnekleri verebiliriz.

O özel gün artık ne ise; kutlama, evlilik yıldönümü, doğumgünü ya da sevgililer günü, o günün her saati özel bir hediyeyi hak ediyor olabilir. Sabah işe giderken sürülecek 8.30’da açılmak üzere hazırlanmış bir parfüm bile olabilir bu. Her saat başı açılmak üzere yine sürprizli, küçük ama çoklu bir hediye silsilesi yaratmak çok kolay ve mutluluk verici olsa gerek.

Vera Luz olarak hediye önerimiz son olarak yine bizden… Kleopatra’nın yeşil gözlerini simgeleyen zümrüt ve pırlanta karışımı bu kolyeyi hangi kadın istemez?