Birçok kadın astrolojiye tamamen inanmamakla birlikte burçların kendisine atfettiği özelliklere inanır. Çünkü bilir ki gökyüzünde onu sembolize eden mutlaka bir yıldız ya da gezegen vardır.

Her burcun ise belirli ve kendine has değerli bir taşı bulunur. Burcun özelliklerine sahip kişiler bu taşlar sayesinde kişiliği ön plana koyar veya burcunun keskin ve bazı rahatsız edici yönlerini törpüler. Bu bazen eksik özgüven olur, bazen de aşırı duygusallık. Kısaca değerli taşlar kişiliği dengeler, kötü enerjileri önler ve kişiye günlük hayatında manevi olarak destek olur.

Peki hangi burç, hangi değerli taşı tercih etmelidir? Ya da takı ve aksesuarlarında hangi taşların kullanımına ağırlık vermelidir?

Biz de Vera Luz markası olarak bu konuya yazı dizisi olarak yer vermeyi uygun bulduk. İşte zodyak sıralamasına göre ilk üç burç ve uğurlu taşları.

Koç Burcu: Koç burcu aceleci tavırları ve lider vasfıyla tanınır. Bu nedenle değerli taşı Hematit’dir. Bu taş Koç burcunun azmini ve enerjisini yansıtır. Koç burcuna enerji ve canlılık verir. Karar verme güçlüğü çeken Koçlara ise iyi gelir. Yakut taşı ise Koç burcunun tutkulu, başarılı ve bağlılık yönünü vurgular. Diğer yandan negatif enerjinin üzerinde toplanmasını önler, zorluklarla mücadele etme gücü verir. Ametist taşı da Koç burçlarının uğurlu taşları arasında yer alır. Koç burcunun aceleci yönünü törpüleyerek onu sakinleştirir. Ona pozitif enerji verir.

ametist küpe

Vera Luz ametist ve pırlantalı küpe

 

zümrüt kolye

Vera Luz yakut ve pırlantalı kolye

 

Boğa Burcu: Bayan mantık olarak tanınan Boğa burcunun uğurlu taşı Akik’tir. Ayrıca dış görünüşüne önem veren Boğalar için estetik ve güzelliği de temsil eder. Huzuru seven Boğanın bedeninin gergin olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliğini azaltır. Zümrüt taşı ise Boğa burcunun diğer uğurlu taşıdır. Boğa burcunun bilgelik, koşulsuz aşk ve şansını sembolize eder. Zümrüt taşının kullanıldığı takılar ise Boğa’nın öğrenmesini kolaylaştırır, öngörü yeteneği verir.

zümrüt küpe

Vera Luz zümrüt ve pırlantalı küpe

İkizler Burcu: Hızlı hareketleri ve iş hayatındaki başarısıyla tanınan İkizler burcunun uğurlu taşı Tanzanit, Yeşim ve Agat taşıdır. Tanzanit taşı İkizler’in duygusal dengeleyicisidir. Öfke, depresyon gibi negatif etkilere karşı kişiyi korur. Yeşim taşı ise İkizlerin gereksiz korku ve endişelerine iyi gelerek günlük hayatını daha rahat hale getirir. Agat taşı ise mantığı ile hareket eden İkizler burcunun akıl ve mantık gücünü güçlendirerek iş hayatında daha aktif olarak yer almasını sağlar.

tanzanit yüzük

Vera Luz tanzanit ve pırlantalı yüzük

Siz de bu üç burçtan biri iseniz uğurlu taşınızın yer aldığı Vera Luz marka takılar ile burcunuzun özelliklerini yansıtabilir, gün boyunca negatif enerjilerden kendinizi koruyabilirsiniz. Diğer burçlar için ise blog yazılarımızı takipte kalın.