“Hangi Burç, Hangi Taş?” yazı dizisinin son yazısı ile karşınızdayız. Geriye ise astroloji sıralamasına göre son üç burç olan Oğlak, Kova ve Balık kaldı. İşte son üç burç ve uğurlu taşları.

Oğlak Burcu: Hem gündelik hem de iş hayatında planlı yaşamayı ilke edinen Oğlak burcu, disiplinli ve çalışkan yönüyle dikkat çeker. Yakut taşı, Oğlak’a planlı ve disiplinli yaşamında zorluklarla mücadele etme gücü verir. Bencil olan ve yalnızlığı seven yönünü dengeleyerek yalnız kendisinin değil başkasının da iyiliğini düşünme güdüsünü güçlendirir. İyi bir eş, iyi bir anne baba olma konusunda başarılı olan Oğlak, Mercan taşı sayesinde ise özel hayatında duygusal dengeyi sağlar. Mercan, ilişkide bulunduğu insanla arasında telepatik bir bağ kurmasını kolaylaştırır.

2

 

5

Kova Burcu: Sadakat ve fedakarlık denilince akla ilk gelen burçtur Kova. Sevdikleri için gözünü kırpmadan her şeyini feda edebilir. Koşulsuz sever. Bu nedenle de bolca hayal kırıklığına uğrar. Bu gibi durumlarda Kuvars Kristali, Kova burcunun deva taşıdır. Bu taş Kova’nın umutsuzluk, üzüntü, öfke ve depresyon gibi negatif duyguları daha çabuk atlatmasını sağlar. Diğer yanda Kova günlük hayatında haksızlığa gelemez. Her konuda tepkisini göstermekten geri durmaz. Hatta bu durum bazen aşırıya kaçabilir. Günlük hayatında üzerinde taşıyacağı Ametist taşı gün boyu Kova üzerinde yatıştırıcı bir etki yapar. Gün içerisinde üzerinde oluşabilecek stresi azaltır.

6

Balık Burcu: Sanatçıların burcu olan Balık burcu, renkli hayal dünyası ve duygusal kişiliği ile bilinir. Günlük hayatında tüm olaylara karşı hassas bakış açısıyla yaklaşır. Akuamarin taşı ile Balık, günlük hayatın stresinden ve gerginliğinden uzaklaşarak, duygusal anlamda daha az kırılganlaşır. Akuamarin aynı zamanda beden ve zihin arasındaki bağı güçlendirerek, duygusal bir denge sağlar. İnci de Balık’ın uğurlu taşları arasında yer alır. Sanatçı özelliği ağır basan Balık’ın sanata yönelik zekasını ve sezgi gücünü harekete geçirir. Topluluk içerisinde kabul edilebilirliğini kolaylaştırır.

4 7

Burçlar ve uğurlu taşları içeren “Hangi Burç, Hangi Taş?” yazı dizimizin sonuna geldik. Umarım burçlara göre verdiğimiz tavsiyeler sayesinde kendinize en uygun olan taşa sahip takı ve aksesuarları kullanarak gündelik hayatınızda bu taşların uğurunu gün boyu üzerinizde taşırsınız. Diğer yanda sevdiklerinize hediye alırken de burcundan yola çıkarak ona uğurlu taşının yer aldığı takı veya aksesuarı hediye edebilir, ona manevi yönden en iyi desteği sağlayabilirsiniz. Uğurlu taşınızın yer aldığı takı ve aksesuarlar seçenekleri içinse sizleri Vera Luz mağazamıza bekliyoruz.