Yazı serimizin üçüncüsü olan Terazi, Akrep ve Yay burçlarının uğurlu taşlarına geldi sıra.

Terazi Burcu: Kendisi her ne kadar dengeyi temsil etse de zaman zaman dengesiz tavırlarıyla tanınır Terazi. Uğurlu taşı ise opaldir. Opal taşı akıl, ruh ve duygular arasında denge ve bütünlük sağlar. Terazi burcunun bir diğer özelliği ise saygı ve zarifliğidir. Takı ve aksesuarlarda kullanacağı akik taşı ise kendine olan özgüveni arttırırken saygı değer kişiliğini daha da ön plana çıkartır. Akuamarin ise terazi burcunun diğer uğurlu taşıdır. Terazi’nin beden ve zihin ilişkisini güçlendirerek, sezgilerini kuvvetlendirir.

aquamarin

Akrep Burcu: Gündelik hayatında hayatın anlamını sorgulayan, felsefi yönü ağır basan Akrep’in uğurlu taşlarından ilki topazdır. Topaz taşı daha çok sarı yakut adıyla bilinir. Felsefi yönü ağır basan ve sürekli beyni bir şeyler düşünmekle meşgul olan Akrep burcunun hem beynine hem de ruhuna iyi gelir. Dinginlik sağlar. Diğer yanda Akrep burcu hırslı karakteri ve acımasızlığı ile iş hayatında dikkat çeker. Kariyer hedefine ulaşmak için elinden gelen her şeyi yapabilir. Ay taşı Akrep’in iş hayatındaki ihtiras duygularını dengeler.

aytasi

Yay Burcu: İyimser tavırları ve güçlü inancıyla tanınan Yay burcunun uğurlu taşı Zirkon’dur. Zirkon taşı ile Yay burcu düşmanlara, düşmanca tavırlara karşı da kalkan vazifesi gördüğü bilinmektedir. Özellikle yeni bir topluluk içerisine girecek Yayların Zirkon takı veya aksesuar takmaları, girdikleri ortam içerisinde daha hızlı ve kolay kabul görmeleri açısından tavsiye edilmektedir. Yay’ın diğer uğurlu taşı ise Ametist’dir. Sorumsuzluk ve savurganlık gibi olumsuz özelliklerini törpüler.

 

ametist küpe

Terazi, Akrep ve Yay burçlarından biri iseniz burcunuzun uğuru olan taşa sahip takı ve aksesuarları Vera Luz sayesinde edinebilir, kişiliğinizin belirgin yönlerini bu taşlar sayesinde ortaya koyabilirsiniz.

Serimizin son yazısı olan Oğlak, Kova, Balık burçları ve uğurlu taşları için bir sonraki blog yazımızda görüşmek üzere.