Önceki yazımızda burçlardan ve burçların uğurlu taşlarından bahsetmiştik. Bu yazımızda ise kaldığımız yerden Yengeç, Aslan ve Başak burçlarıyla devam edeceğiz.

Yengeç Burcu: Tam bir sabır taşı olan Yengeç burcu, düşlediği kariyere bu sayede ulaşabilen bir burçtur. Ancak dikkatsizliği bazen onu bu yolundan alıkoyabilir. Aytaşı Yengeç burcunun günlük hayattaki dikkatsizliğini azaltıcı niteliktedir. Diğer yanda Yengeç burcunun kariyer ve başarı anlamında yükselme ihtirasını zümrüt taşı destekler. Günlük hayatta kullanacağı zümrüt taşlı takılar içine kapanık Yengeç burcunu kabuğundan çıkmasına yardımcı olur, kendisine güvenmesini sağlar.

 

yengeç-zümrüt

Aslan Burcu: Liderlik vasfının yanında cömertliği ile dikkat çeken Aslan burcu, diğer burçlardan farklıdır. Girdiği ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi seven ve kendine olan özgüveniyle tanınan Aslan burcunun kendisini en iyi ifade edebileceği taş pırlantadır. Ayrıca üzerinde toplanan kötü enerjileri pırlanta taşı ile kendinden uzaklaştırması mümkündür. Diğer yanda safir taşı Aslan’ın hayatında çok değer verdiği gerçek dostlarına olan bağlılığını arttırır. Çevresinde sevilen bir insan olan Aslan’ın çevresine samimi ve pozitif bir enerji yaymasını sağlar. Kalıcı aşka ulaşmasını ise kolaylaştırır.

43

Başak Burcu: Yaptığı her işte planlı ve düzenli olmayı seven Başak burcunun uğurlu taşı koyu mavi safir ve zebercet taşıdır. Koyu mavi safir,Başak burcunun telaşlı ruh halini, zihin dalgınlığını oluşturan olumsuz duygulanmaları, korkuları, endişeleri, kuruntuları,nefret ve intikam duygularını, öfkeleri ve dargınlıkları ortadan kaldırıp, bunların yerine iç huzurunu, sevgi ve dostluk duyguları yerleştirir. Zebercet taşı ise olumsuz özelliği olan çekingenlikten uzaklaşmasını sağlar. Başkalarıyla daha kolay iletişim kurma, duygu ve düşünceleri doğru bir şekilde ifade edebilme yeteneğini artırır.

safir-küpe

Siz de bu üç burçlardan biri iseniz uğurlu taşınızın yer aldığı Vera Luz marka takılar ile burcunuzun özelliklerini yansıtabilir, günlük hayatınızda kendinizi daha doğru şekilde ifade edebilirsiniz. Terazi, Akrep, Yay burçları ve uğurlu taşları için bir sonraki blog yazımızda görüşmek üzere.