Burçlar insanları nasıl etkiliyorsa renklerin de aynı şekilde insanları etkileyebileceğini hiç düşündünüz mü? Bu konuyu merak ettik ve hangi renk hangi burca aittir, o renk, burç sahibini nasıl etkiler diye biraz araştırdık. Ayın şanslı yay burcu kadınını aradığımız için yay burcu hakkında daha fazla bilgiye yer verdiğimiz yazımızda aynı zamanda bu burcunuzun renklerine uygun takıları da bulabilirsiniz.  

Kırmızı gezegen olarak bilinen Mars’ın etkisinde olan Koç burcunun rengi tahmin edeceğiniz gibi kırmızı ve tonları. Burcunuz Koç ise kırmızının her tonunu hayatınıza adapte edebilirsiniz.

Doğa ve bahar deyince aklınıza yeşil mi geliyor?

 

Burcunuz Boğa ve Başak ise yeşil rengini takılarınızda kullanabileceğiniz gibi kıyafetlerinizde ve diğer aksesuarlarınızda da tercih edebilirsiniz.

Kararsızlığı ile nam salan İkizler burcuysanız şans getiren renkleriniz mavi ve sarı. Bu iki rengin birbirine zıt etkileri var aslında. Mavi renk insanı sakinleştirirken sarının ise insanı hareketlendiren bir etkisi var. İkizler burcunun kararsız olmasının nedenlerinden biri de renklerin etkisi olmalı.

Yüksek çekim gücüne sahip olan Ay’ın etkisindeki Yengeç burcuysanız her aksesuarda beyazı tercih edebilirsiniz.Temizliğin ve saflığın rengi beyaz, sizi olumlu yönde etkiliyor.

Liderlik özelliğiyle ön plana çıkan bir Aslansanız, renkleriniz Güneş’in renkleri olan kırmızı, sarı ve turuncu. Dinamizmin rengi olan bu üç rengin insan üzerindeki etkisi de aynı.”Neşe”

happy

Pembe, dengenin temsilcisi olan Terazi burcunun şans getiren rengi. Eğer Terazi burcundaysanız ev dekorasyonundan takılara kadar her şeyde pembe rengi kullanabilirsiniz.

Siyah rengin tutkusunu ve gücünü üzerinde hisseden burç Akrep. Akrep burcu olarak siyah renkle asil görünebileceğiniz gibi ağırbaşlı ve ciddi bir görüntüyü de kavuşabilirsiniz.

Balık burcu deyince akla gelen deniz ve okyanus tam da tahmin ettiğiniz gibi mavinin çağrıştırdıkları. İşte tam bu yüzden Balık burcunun mavi renginin etkisiyle dinginliği ve huzuru seviyor balık burcu.

Mavi rengin radarına takılan diğer burçlar ise Kova ve Oğlak.

renk_2

Yay burcu kadınıysanız uğurlu renkleriniz mor ve tonları, siyah ve mavi. Lila, turkuaz , menekşe moru gibi renkler de yay burcunun favorileri arasında.

Mor rengin açık tonlarının ilham verici olduğu biliniyor. Beyinsel faaliyetleri ve sanatsal düşünceyi arttıran bir renk mor. Bu rengin açık tonları insanda yaratıcılık ve güven uyandıran bir etki gösterirken, özellikle koyu tonları asaletin temsilcisi. Bu yüzden tarihte, yüksek sınıfların ve saray mensuplarının kıyafetlerinde, özellikle de takılarında ihtişamın ve lüksün rengini kullandıkları görülüyor.

deneme

Yay burcu kadının özelliklerine bakacak olursak görüşlerini hararetli bir şekilde savunan bir karakter ile karşılaşıyoruz. Karşısındaki insanları kolayca etkileme ve ikna etme kabiliyeti ise onu vazgeçilmez biri haline getiriyor. En önemli özelliği ise her kadın gibi kendi ayakları üzerinde durmayı sevmesi.

deneme_1

Yay burcu kadınıysanız takı tercihlerinizde de moru kullanabilirsiniz. Morun asaleti ve ihtişamını takılarınıza da yansıtabilirsiniz. Ayın şanslı Yay burcu kadınları, burçlarını en güzel şekilde yansıtan takıları Vera Luz’da bulabilirler.