1 haftadır aralıksız devam eden yağmur sebebiyle bazen hüzünlü, bazen melankolik, yer yer mutlu günler geçiriyoruz. Ama şöyle bir gerçek var ki çoğumuz eve kısılıp kalmaktan çok sıkıldık. Üstüne bir de şiddetli lodos eklendi. Şimdi geçmiş günlere atıf yaptığımız bu yazımızda daha kışın bitmediğini hatırlatır önümüzdeki günlerde yağacak yağmurlu günler için hem temkinli hem de tarz olmanızı sağlamayı dileriz.
Bir şey çok sık tekrarlanırsa olumsuz duyguları uyarabilir bünyede. Yağmur da böyle. Yağmuru çok seven, hayatında şemsiye taşımamış insanlardan bile “artık güneş açsın” sözlerini duyar olduk. Bu sefer amacımız “negatif hissettiren durumlardan nasıl pozitif duygular yaratarak sıyrılabiliriz?”in yöntemlerini göstermek.
Kadınlar için en iyi ve en kolay pozitif duygu yaratma yöntemi yüzyıllardır dünyanın istisnasız her yerinde bilinir ki “alışveriş”tir. Tabi çok fazla yöntem vardır aslında ama biz “100 kişiye sorduk en popüler cevabı aldık” klişelerinden ilerliyoruz.
Kendimizi iyi hissetmek için çıktığımız alışverişler, genelde alakasız hatta bazen hayatımız boyunca hiç kullanmadığımız ve kullanmayacağımız kıyafet ya da aksesuarlarla biter. Aklında hiçbir şey olmadan alışveriş yapmak tehlikelidir. Ama iyi hissetmek amacıyla çıkılan alışverişlerin çıkış noktası budur. Bu yüzden tehlike çanları daha ilk saniyeden çalmaya başlar.
Bu noktada bazı çağrışımlarla ilerlemek en doğrusu olacaktır. Nedir bunlar? Bizim önerimiz kendinize bir “mindmap” yani “yol haritası” oluşturmanız. Sizi negatif duygulara iten nedir? Neden alışveriş yapmak istiyorsunuz? Bunlar sizi mutlu bir alışveriş sonuna götürebilir. Mesela yağmur ile başladık. Buradan devam edelim.
Yol haritası oluştururken birkaç anahtar kelime belirlemek önemli. Yağmur ilki olsun. Yağmurda dışarıda sizi en mutsuz ve huzursuz eden şey ne? Şemsiyesiz kalmak olabilir mi? Peki çok sevdiğiniz atkınızı yanınıza almayı unutmuyorsunuz da nasıl şemsiyenizi almayı unutuyorsunuz? Bunun cevabı çok açık trençkotunuz, o çok sevdiğiniz atkınız ve yağmur çizmelerinize modası geçmiş şemsiyenizi yakıştıramıyorsunuz. O zaman alışverişinize ilk olarak amacınıza direk hizmet eden bir ayrıntı ile başlayabilirsiniz: şemsiye seçimi.
Alışveriş için evden çıkmadan önce trençkotlarınızın, kabanlarınızın, çizmelerinizin, çantalarınızın rengine bir bakın ve hepsi ile uyum sağlayabilecek bir şemsiye almak için yola çıkın.

 

Eğer çok koyu renk kıyafetler dolabınıza hakimse bizim önerimiz yağmurun kasvetini atacak rengarenk şemsiyelerden biri.

Keyfinizin kaçmasına izin vermemek sizin elinizde. Kasvetinizi dağıtın ve her ne olursa olsun mutlu olun.

Alışverişinizin herhangi bir bölümünde Vera Luz’a da bekleriz. İçinizi açacak, gününüzü aydınlatacak parçaları sizin için sizinle belirleriz. Gerçek ışığınızı sadece siz bulabilirsiniz.

DR 10946

Vera Luz güzel ve ışıklı günler diler.