Biz kadınların derdi başından aşkın. Özel hayatımız ile iş hayatımız arasında koşuştururken bir de ‘Yarın işe giderken ne giysem?’ ya da ‘Arkadaşımın doğum gününe giderken hangi takıyı taksam?’ diye düşünüp duruyoruz. Kafamızda plan program yapmaktan katılacağımız aktivitenin heyecanını yaşayamıyoruz. Ve yine nasıl hazırlanacağımızı düşündüğümüz bir gün daha geldi çattı: Yılbaşı! ‘Şık mı olsam, rahat mı? Kıyafetlerimi hangi takılarla kombin yapsam?’ soruları en az iki hafta öncesinden cevaplanmaya başlıyor kafamızda.

O özel gece için şık olmanın formüllerini arıyoruz.

Hal böyle olunca yılbaşı gecesinin hazırlanma telaşı ikiye katlanıyor. Ama yılbaşının değişmeyen bazı alışkanlıkları var ki, bunlar bizim işimizi kolaylaştırıyor.

Kırmızı renginin bolca kullanılması gibi…

Yılbaşı ruhunu, heyecanın, enerjinin ve hareketin rengi kırmızı yansıtıyor. Kırmızı olmazsa olmazımız oluyor o gece.

‘Ama ya o gece herkes kırmızı giyerse, onların arasından nasıl sıyrılacağız?’ diye aklımızdan da geçmiyor değil tabii. Biz de yılbaşına hazırlanma telaşınızı en aza indirmek için alternatifli bir kombin serisi oluşturduk.

Ve 2013′ü 2014′e bağlayacak olan yeni dileklerde bulunacağımız gece ister evde ister dışarıda giyeceğiniz alternatifli kombinler hazırladık.

Kırmızı Kombin:

kirmizi

Şık ve yaratıcı bir parça olan kırmızı leopar desenli çantanızla, bileklere kadar uzanan kıpkırmızı elbisenize hem hareketlilik hem uyum katabilirsiniz. Kırmızının tek başına iddialı bir renk olması nedeniyle ayakkabı renginizi ten rengi tonlarında seçmenizi tavsiye ederiz. O gece size ışıltı katacak olan en nadide parçalar ise takılarınız olmalıdır. Pırlantalarla süslü yakut taşlı Vera Luz takılarınız ile gözler üzerinizden ayrılmayacaktır, emin olabilirsiniz.

‘Peki, yılbaşı gecesi sadece kırmızı giyinerek mi şık olabilirim?’ diye düşünenlere alternatif kombinlerimiz ise şu şekilde:

Siyah Kombin: 

siyah

Yılbaşı gecenizin kurtarıcı rengi siyah, asilliği sayesinde etkileyici kırmızı ile boy ölçüşebilir. Siyahlara büründüğünüz gecede ayakkabınızın topuklarındaki ve çantanızdaki bronz ile gizli bir hareketlilik yakalayacaksınız. Diz üstünde biten dar kesim elbiseniz size, ‘Breakfast at Tiffany’s'teki Audrey Hepburn havası verecektir. Bronz ve siyahla uyumlu kombininizi, o gece siyah pırlantalarla süslü zarif Vera Luz küpelerinizle tamamlayabilirsiniz. Kulaklarınızda zarifçe sallanacak olan küpelerinizi ortaya çıkarmak için saçlarınızı doğal bir topuz yapmanızı öneririz.

Evde arkadaşlarıyla veya ailesiyle bir araya gelerek yılbaşını kutlayacak olanları da unutmadık.

Ev Partisi Kombini:

ev

Evden çıkmadan şık ama rahat olma formülü, kısa topuklu, stilettolar olacaktır.

Bu sezonun modası aztek desenli elbisenizle hem spor hem şık olabilirsiniz. Siyah stilettonuzla bütünleyeceğiniz kıyafetinizi, iki elinizde iki farklı Vera Luz yüzüğü ile tamamlamanızı öneririz. Elbisenin içindeki gül kurusu renkli detaylar yüzüklerinizle bütünlük sağlayacak.

Yılbaşını evde kutlayacak olanlara bir alternatif kombin daha:

Jean Kombin:

jean

Evde sevdiklerimizle yılbaşını kutlamanın en rahat modu, kot pantolon şıklığı. ‘Boy Friend Jean’in üzerine açık renk kot gömlek ile bütünlük sağlayabilirsiniz. Kot kombinini ise kahverengi deri ayakkabılarla tamamlayıp evde rahatça dolaşmanın zevkini yakalayabilirsiniz. Yılbaşını evde kutlayalım, rahat olalım, özgür olalım diyoruz ama pijamayı da tercih etmiyoruz. Kot pantolon giyerken de şık olabilmenin yolu, Vera Luz bilekliklerinde gizli. Etrafı pırlantalarla süslü doğal taşlı bilekliklerinizle o gece hem rahat, hem güzel hem de doğal olun.

Yılbaşı eğlencesinde sizin için hazırladığımız kombinlerin arasından #yeniyıldaşansım yüksek olsun diyenler için yeni yılda şansın rengi kırmızı bizim tercihimiz. Siz hangisini seçerdiniz?

Yeni yılın gelişini nerede kutlar, yılbaşı eğlencesine nasıl bir kombinle katılırsınız bilemeyiz ama Vera Luz ailesi olarak 2014′ün yaşadığınız en şık ve en şanslı yıl olmasını, güzellikle devam etmesini dileriz.

Mutlu yıllar!