Doğa, insanoğlunun yaşam kaynağı… Huzur verici, ve güzel. Mavinin, yeşilin, sarının binlerce tonu… Her gün uyandığımız mis gibi temiz bir hava.

Sabah uyanırız, en önemli doğal kaynakla yüzmüzü yıkayarak başlarız güne. Ardından herkesin bir telaşı, yapacaklar listesi serüveni başlar. Sokağa adımımızı attığımız andan beri mevsim ne olursa olsun güzel temiz bir hava aydınlatır içimizi. Renklerin etkisiyle başlarız güne. Farkında olmadan bir hikayenin içinde buluruz zaman zaman kendimizi. Hayat, yaşadığımız evren bizim sahnemiz olur. Eşyalara anlamlar yükleriz, onları sever ya da sevmeyiz. Ama doğa öyle değildir. Onsuz yaşamamız mümkün değildir. Denizin dalga sesleri, martıların kanat çırpışları, koca bir çınar ağacının devirdiği onca yıl ve kırılgan küçük bir çiçeğin narinliği. Hepsi her defasında bize ilham verir, bir şeyler katar ve hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girer.

Ağaçsız, susuz, bir yaşam yani sahnemiz bomboş olur. Aynı aksesuarsız dümdüz bir kıyafet gibi. Hayatımızın parçası olan doğanın bize verdiği ilhamı Vera Luz takılarında da görüyoruz. Çiçeği andıran eşsiz tasarımlar, yaprak motifleri ve ince çizgilerden oluşan doğayı bize hatırlatan tasarımlar.
veeraa

vera

veraaaa

Bu tasarımlar çok gerçek. Çünkü gerçek hayattan kopan, usta ellerden çıkan ve bize doğanın tüm güzelliklerini yansıtan tasarımlar. Hayal gücümüzü kullandığımızda aslında bir yaprağı, bir çiçeği ya da küçücük bir su damlasını bedenimizde taşımamızın imkansız olmadığını görüyoruz. Doğanın bir başka mucizesi olan elmasın evrenin en güzel kaynaklarıyla buluşmasını gözler önüne seriyoruz. Belki boynunuzdan uzanan zarif bir yaprak, ya da parmağınızda hayatını kaldığı yerden sürdürebilen alımlı bir çiçek.

Doğayla iç içe, renklerin her tonuna keyifle varabileceğiniz bol oksijenli, özgür ve ilham dolu bir haftasonu geçirmenizi dileriz.