Altmışlı yıllarda zerafet denilince akla gelen dünya starlarından biri Audrey Hepburn. Gerek doğal rol yeteneği gerekse kendine has tarzıyla geçmişten günümüze halen gıpta edilen bir tarza sahip.Retro akımının günümüze dek gelen unutulmaz temsilcilerinden.

 

55

Audrey Hepburn’u günümüze getiren ve unutulmaz olmasını sağlayan en önemli şey ise şüphesiz filmleri. “Roman Holiday”deki kraliyet ailesine mensup Prenses Ann karakteri ile Amerikalı gazeteci aşkı Joe Bradley ile bir Vespa üzerinde şehre meydan okuduğu unutulmaz sahne halen aklımızda. Aynı şekilde “Breakfast At Tiffany” deki cama tünemiş ve yataktan çıkmış pervasız halleriyle bize kendini sevdiren Holly ise diğer kült karakterinden.

Ünlü oyuncunun yaşadığı dönemden bugüne dek ikon haline gelmesinde filmlerindeki başarısının yanında kombin ve takılarının da muhakkak payı var. Audrey Hepburn’ün “Breakfast At Tiffany” filminde giydiği Givenchy imzalı elbisesinin gelmiş geçmiş en iyi film kostümü seçilmesi de bunun en büyük göstergesi aslında. Gene günümüzde kullanılan trençkotlar bize Audrey’in mirası. Kapriler, babet ayakkabılar ve büyük güneş gözlükleri ise Hepburn’ün diğer vazgeçemediği kıyafetleri arasında yer alıyor.

 

audreys-dress-breakfast-at-tiffanys

Kıyafetleriyle olduğu kadar takıları ile de modanın öncülerinden Hepburn. Gösterişli mücevherler ve incileri en doğru şekilde kullanarak hem filmlerinde hem gündelik hayatında tarzıyla döneminin en çok dikkat çeken ve takip edilen kadınları arasında yer aldı. Öyle ki günümüzde halen birçok kadına tarzıyla örnek olmayı başarabiliyor.

13

Audrey Hepburn’ü zarif kılan en önemli özelliği ise kırılgan ve naif bedenine uygun takıları doğru şekilde taşıyabilmesi. Evet abartılı takı ve aksesuarları seviyor ancak bu parçaları basic parçalarla kullanarak sade güzelliği vurgulamayı da iyi biliyor.

Siz de geçmişin moda anlayışını günümüze taşımak istiyorsanız, Audrey’in tarzından faydalabilirsiniz.

Vera Luz’un inci küpe ve kolyesi ile Audrey Hepburn tarzını yansıtabilirsiniz.

 

 

 DR 10946

 

DP_KOLYE-1629